O RTW-Express

RTW- Express to niezwykła podróż motocyklowa, której celem jest przejechanie sześciu kontynentów w niecałe 10 miesięcy. Trasa wiedzie przez pustkowia u wybrzeży Namibii ale również zatłoczone Indie, przewiduje noclegi pod chmurką na pustkowiach centralnej Australii czy wypoczynek w wietnamskich kurortach. To szansa poznania bogatych historycznie Chin i kontemplowania uroków przyrody Ameryki Południowej. Transylawnia10 2013

To piękna przygoda, ale również pełna wyzwań i nieprzewidzianych sytuacji, bo przy tak długiej podróży trudno wszystko w pełni zaplanować.

Janusz Rentflejsz, który jest inicjatorem i jedynym uczestnikiem tego przedsięwzięcia postanowił połączyć przyjemność i pasję podróżowania na dwóch kołach z działaniami charytatywnymi.

Wraz z Fundacją „Dzieci Afryki” będzie wspierał zbiórkę pieniędzy na dokończenie murowanej szkoły podstawowej  w Boodo&Amara w południowej Etiopii. Jest ona usytuowana na wysokości ponad 2000m n.p.m., gdzie rozciąga się bajeczny widok nad czerwone jezioro Abbaya i srebrzyste Czamo. Do szkoły uczęszczają dzieci z plemienia Dorze, które słynie z tkania bawełnianych szli oraz czapek, ale również ich domy są utkane z bambusowych kijów.

Ty również możesz przyłączyć się do pomocy w budowie szkoły wysyłając datki na bezpośrednie konto Fundacji Dzieci Afryki.

 

ZAPRASZAM DO ŚLEDZENIA WYPRAWY RTW-EXPRESS również na fanpage

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress