Relacja z podróży RTW Express – część II

Relacja z podróży RTW Express – część II

„Od redakcji: Równo dwa tygodnie temu opublikowaliśmy pierwszą część relacji Pana Janusza. W tej części dowiemy między innymi się jak wygląda transport motocykla samolotem na innym kontynencie i uwierzcie, nie jest to bezproblemowe. Zachęcamy do czytania i kibicowania Panu Januszowi razem z nami!”

http://www.scigacz.pl/RTW,EXPRESS,Bandare-Abbas,i,prom,do,Dubaju,28834.html

ZAPRASZAM :)!

Tiger Temple Thailand

IMG_2332

Trafiłem również do Świątyni Tygrysa prowadzonej przez grupę mnichów buddyjskich. Pierwsze zwierzęta zostały tu przyniesione przez miejscowych w 1995. Znaleziono wówczas dwa kocięta, których matka została zabita przez kłusowników. Mnisi podobno nie tresują zwierząt. Dotąd nie zdarzył się atak na człowieka, a obawiałem się, że mogę być pierwszym.

Wientian i Park Buddy

Bardzo ciekawe miejsce. Dziesiątki figur Buddy o różnych rozmiarach przedstawionych w rozmaitych pozach i okolicznościach, czasem zdumiewających jak np wyciąganie nogi wielkiemu robalowi!

Laos

Laos

Wczoraj zwiedziłem Luang Prabang . Jest to średniej wielkości miasto leżące w Laosie. Od 1995 roku zaliczane jest do światowego dziedzictwa UNESCO. Zaskakuje nie tylko ilością wspaniałych świątyń buddyjskich, ale też jest prawdopodobnie najpiękniejszym miastem tego kraju, oraz jedną z największych atrakcji turystycznych. Miasto można podziwiać ze względu na interesująca architekturę, która łączy tradycyjną kulturę Laosu oraz Europy, z czasów, gdy Laos był francuską kolonią. Klimat miasteczka sprzyja pieszym wycieczkom. W okolicy Luang Prabang znajdują się dość efektowne wodospady „Kuang Si”

Zatoka Ha Long

Zatoka Ha Long

Jednym z najbardziej znanych miejsc w Wietnamie jest zatoka Ha Long. Znajduje się ona w północnej części azjatyckiego państwa. Bez wątpienia – zasługuję na swoją sławę. Krasowe wysepki tworzą malowniczy krajobraz. Niezależnie od pogody wywierają olbrzymie wrażenie. Sami Wietnamczycy, do końca nie potrafią, powiedzieć ile ich tak naprawdę jest.  Im głębiej wpływa się w zatokę Ha Long, tym bardziej ma się wrażenie, że ona nie ma końca. Zielona roślinność i krasowe wysepki tworzą niesamowity pejzaż.  Postanowiłem wykupić wycieczkę łodzią po zatoce a dla Was mam pamiątkowe zdjęcia.

  Czytaj dalej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress